Haydar Doğan

Sitemize Hoş Geldiniz!

"Bu sitede, hakkımda yayımlanan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabilir; kaleme almış olduğum yazıları okuyabilirsiniz."

You are here:

Pertek'te Eğitim ve Sağlık

e-Posta Yazdır PDF
İlçe merkezinde 3 İlköğretim okulu, 1 YİBO, 1 Çok Programlı Lise, 1 Anadolu Lisesi 1 Anaokulu olmak üzere toplam 7 adet okul mevcuttur. Köylerimizde ise 1 İlköğretim Okulu, 2 Birleştirilmiş Sınıflı İlköğretim Okulu bulunmaktadır. 46 yerleşim yerinde ise öğrenci azlığı nedeniyle okullar kapatılmış durumdadır.

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 1988-1989 eğitim-öğretim yılında hizmete açılmış olup, İlçemiz köylerinde bulunan iki Birleştirilmiş Sınıflı Okullarımızın beşinci sınıfından altıncı sınıfa geçen öğrenciler ile okulları kapalı olan 46 yerleşim yerinin tüm öğrencileri eğitim-öğretim görmektedir.

1945 yılında kurulan Pertek Sağlık Ocağı, 1969 yılında yeni hizmet binasına taşınmış sonrasında adı Pertek 70. Yıl Cumhuriyet Sağlık Ocağı olarak değiştirilmiştir. 2007 yılı Aralık ayında sağlık ocağı ilçe entegre hastanesine dönüşmüş ve Pertek 70. Yıl Cumhuriyet İlçe Hastanesi adıyla 1. ve 2. basamak Sağlık hizmetleri vermeye başlamıştır. İlçemizde Pınarlar Köyü'nde 1 Sağlık Ocağı ile İlçe Hastanemize ve Pınarlar Sağlık Ocağı'na bağlı 16 Sağlık evi bulunmaktadır.

Bu Sağlık evlerinden sadece Sağman Sağlık Evi, Karagüney Sağlık Evi ve Çukurca Sağlık Evi açık bulunmakta olup, bu sağlık evlerinde birer Ebe görev yapmaktadır.
Son Güncelleme ( Salı, 29 Eylül 2009 03:22 )  
Free Web Counters