Haydar Doğan

Sitemize Hoş Geldiniz!

"Bu sitede, hakkımda yayımlanan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabilir; kaleme almış olduğum yazıları okuyabilirsiniz."

You are here:

Haydar Doğan: "Tuncelili Gençler Spora Çok Yatkın"

e-Posta Yazdır PDF

Spor Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Şube Müdürü Haydar Doğan, Tuncelili gençlerin spora son derece yatkın olduklarını bildirdi.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2004-2008 yılları arasında Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yaptığını, görev süresince yetiştirdikleri pek çok sporcunun katıldığı ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli dereceler elde ettiğini belirtti.

Görev yaptığı dönemde 14 branşta sportif faaliyetler yürüttüklerini anımsatan Doğan, "Bu branşların altyapılarını oluşturmak için ciddi mesai harcadık. Tesislerimizi ve imkanlarımızı altyapıda yetiştirdiğimiz sporcularımızın hizmetine sunarak destekledik. Sonuç olarak, ilin coğrafi uygunluğu, rakımı, gündelik yaşam biçimleri ve beslenme alışkanlıkları sayesinde gençlerin başarıya ulaşmaları daha kolay oluyor. Tuncelili gençler spora çok yatkın" dedi.

Doğan, Tunceli'nin yetenekli gençlerini spora kazandırmak için tesisleşmenin ve altyapının il ve ilçelerde desteklenmesi gerektiğini, bu doğrultuda çalışmaların yapıldığını görmekten mutlu olduğunu kaydetti.

Haydar Toprakçı

 

 
Free Web Counters