Haydar Doğan

Sitemize Hoş Geldiniz!

"Bu sitede, hakkımda yayımlanan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabilir; kaleme almış olduğum yazıları okuyabilirsiniz."

You are here:

Haydar Doğan'ın Olimpik Gün Açıklaması

e-Posta Yazdır PDF

Dünya’da Olimpik hareketin doğum günü olarak kabul edilen 10 Haziran’da düzenlenecek ”Olimpik Gün” koşusunun, tüm dünyada 205 ülke ile aynı zamanda milyonlarca kişinin katılması bekleniyor.

Bu önemli uluslararası organizasyona Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın talimatları ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’ın direktifleri doğrultusunda etkinliklere katkı sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzü temsilen Tunceli’de bulunacağım.

Uzun yıllar Türk Atletizm Milli Takımında Ülkemizi başarıyla temsil etmiş, Tunceli Doğumlu Milli ve Rekortmen sporcu olmam, ayrıca Tunceli’de 4 sene Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapmış olmam ve şu anda da Spor Genel Müdürlüğünde İdari görevde bulunmam sebebiyle bu önemli ve anlamlı etkinliği yerinde görmem, İncelemelerde bulunmam ve katkı sunmam adına görevlendirilmiş bulunmaktayım.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Türkiye’de olimpik bilincin geliştirilmesi amacıyla, düzenleyecekleri ”Olimpik Gün” koşusu, 10 Haziran Pazar günü 81 ilde gerçekleştirilecektir. Olimpiyatlara aday olan Ülkemizin ve Dünyanın en büyük şehirleri arasında olan İstanbul’un 2020 Olimpiyatları adaylığının resmiyet kazandığı bu dönemde etkinliğin, olimpiyatlara ülke olarak ev sahipliği yapma isteğini ve olimpik kültür ile harekete inanan bir toplum olunduğunu göstereceğine inanıyorum.

Olimpik Gün, Uluslararası düzeyde kutlanan ve hiçbir ulusa, kişiye, dine veya olaya atfedilmemiş evrensel bir sosyal harekettir. Bu anlamda Dünyada tek ve benzersiz bir toplumsal faaliyet olduğuna inanıyorum. 10 Haziran günü yapılacak faaliyetler kapsamında 7'den 70'e herkesin ister yürüyerek isterse koşarak katılabileceği bir etkinlik olan "Olimpik Gün" yaklaşık 20 yıldır dünyanın her yerinde milyonlarca kişinin katılımı ile kutlanıyor. Olimpik Gün, renk, dil, din, ırk, yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın isteyen herkesin katılabileceği eğitici ve eğlenceli bir program olarak her geçen yıl artan katılımcı sayısı ile daha da büyüyor. "Olimpik Gün” koşusuna katılmanın, bu ideolojiyi sahiplenmenin, benimsemenin ve desteklemenin ifadesidir ve evrensel bir mesaj olarak kabul ediliyor. Tüm dünyada olduğu gibi, Ülkemizde de ana hedefinin ise; En Çok Sayıda İnsana Ulaşabilmektir. Tüm Dünya’da milyonlarca kişinin katılımı ile gerçekleşecek yürüyüş ve koşuların, Türkiye'den de Denizli, Mersin, Kocaeli, Balıkesir, Konya, Eskişehir, Rize ve İstanbul başta olmak üzere 81 İlde 30 binden fazla kişinin katılımı ile kutlanması bekleniyor.

Tunceli İlimizde Yapılacak olan bu anlamlı etkinliğe Her yaştan Tuncelili hemşerilerimin katılımlarını bekliyor ve bu organizasyonun düzenlemesinde emeği geçen Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’a, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Sayın Uğur Erdener Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a, Tunceli Valimiz Sayın Mustafa Taşkesen’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Şefik Kara’ya ve Tüm personeline Şahsım ve Spor camiası adına teşekkür eder saygılar sunarım.

HAYDAR DOĞAN

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI - SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL İŞLER ŞUBE MÜDÜRÜ

 
Free Web Counters