Haydar Doğan

Sitemize Hoş Geldiniz!

"Bu sitede, hakkımda yayımlanan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabilir; kaleme almış olduğum yazıları okuyabilirsiniz."

You are here:

Haydar Doğan: "Kayak Tesisi, Hayati Öneme Sahip"

e-Posta Yazdır PDF

Tunceli eski Gençlik ve Spor İl Müdürü ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü eski Milli Sporcu Haydar Doğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın Kayak tesisi olmayan illere kayak tesisi yapılması projesinin ülke için hayati bir öneme sahip olduğunu ve Tunceli’de yapılacak tesissin kar kalitesi ile geleceğin en önemli kayak tesisleri arasında hak ettiği yeri alacağına inandığını bildirdi.

2004-2008 yılları arasında Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan ve şu anda Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü eski Milli Sporcu Haydar Doğan, Tunceli’nin kar kalitesi ile geleceğin en önemli kayak tesisleri arasında hak ettiği yeri alacağına inandığını söyledi.

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek amacıyla geldiği Tunceli’de, Devlet Bakanı Faruk Özak’ın bir süre önce başlattığı proje ile kayak tesisi olmayan illere Kayak tesislerinin yapılması ülke geleceği için çok önemli bir adım olduğunu ifade eden Doğan, “Bakan Özak, yıllardır çözülememiş ve ülkemiz için çok önemli bir potansiyelin faaliyete geçirilmesi için düğmeye bastı. Sayın Bakan’ın başlattığı Kayak tesislerinin yapılması çalışması; Tunceli gibi sanayisi olmayan işsizliğin yoğun yaşandığı, gençlerinin spora yetenekli olduğu, yer yer 2-3 metre kar yağan ve yılın 5-6 ayında kayak yapılabilecek potansiyele sahip bir il için hayati önem taşıyor. Eminin kurulacak kayak tesis ve kar kalitesi ile geleceğin en önemli kayak tesisleri arasında hak ettiği yeri alacağına inanıyorum” dedi.

Tunceli’de ziyaretleri esnasında yapmış olduğu görüşmelerde Ovacık ilçesinde kayak tesisi kurulması çalışmasının başlatılacağı haberinin herkes tarafından büyük bir heyecan ve memnuniyetle karşılandığını belirten Doğan, “Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Faruk Özak ve Gençlik Spor Genel Müdürümüz Sayın Yunus Akgül’ün Tunceli, Hakkari, Ağrı ve Van’da kayak merkezleri kurulması için başlattığı çalışma ilimizde görüştüğümü herkes tarafından çok büyük bir heyecan ve memnuniyetle karşılandığını gördüm. Ben de Tunceli’de görev yaptığım 4 yıllık süre içinde ilin tanıtımı, işsizliğin azaltılması, kayak, su sporları ve doğa sporlarının aktif hale gelebilmesi, tesislerin kurulması, altyapının oluşturulması için çalıştım. Çünkü biliyorduk ki Tunceli; kayak, su sporları ve doğa sporları açısından çok önemli potansiyele sahip. Bu illerin geçim kaynaklarının arasına bu saydığımız sportif faaliyetlerini de dahil edebilirsek çok başarılı olabilecek sporcular yetiştirilebileceğine inanıyorum. Ancak her şeyin başı tesisleşme ile başlıyor, bir an önce spor tesislerinin yapılması ve var olan tesislerin modernize edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Tunceli’de görev yaptığı sürede Ovacık ilçesine bir kayak tesisi yapılması için proje hazırladığını ve bu gün bu projenin hayata geçirilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Doğan, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde kurulacak tesis ile bölgede kış turizminin canlanacağını ve beraberinde ekonomik, sosyal ve sportif açıdan olumlu gelişmeler yaşanacağın kaydetti.

 
Free Web Counters