Haydar Doğan

Sitemize Hoş Geldiniz!

"Bu sitede, hakkımda yayımlanan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabilir; kaleme almış olduğum yazıları okuyabilirsiniz."

You are here:

Kişisel Yazılar

Haydar Doğan: "Tuncelili Gençler Spora Çok Yatkın"

e-Posta Yazdır PDF

Spor Genel Müdürlüğü Sosyal İşler Şube Müdürü Haydar Doğan, Tuncelili gençlerin spora son derece yatkın olduklarını bildirdi.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2004-2008 yılları arasında Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yaptığını, görev süresince yetiştirdikleri pek çok sporcunun katıldığı ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli dereceler elde ettiğini belirtti.

Devamını oku...
 

Haydar Doğan'ın Olimpik Gün Açıklaması

e-Posta Yazdır PDF

Dünya’da Olimpik hareketin doğum günü olarak kabul edilen 10 Haziran’da düzenlenecek ”Olimpik Gün” koşusunun, tüm dünyada 205 ülke ile aynı zamanda milyonlarca kişinin katılması bekleniyor.

Bu önemli uluslararası organizasyona Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç’ın talimatları ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’ın direktifleri doğrultusunda etkinliklere katkı sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzü temsilen Tunceli’de bulunacağım.

Devamını oku...
 

Türkiye'de Atletizmin Tarihçesi

e-Posta Yazdır PDF
Ülkemizin atletizm ile tanışması, bugünkü Galatasaray Lisesi’nin 1868 yılında Mekteb-i Sultani adıyla tamamen batılı bir eğitim sistemine geçmesiyle başlar. Fransa’dan İstanbul’a gelen öğretim kadrosunda yer alan beden eğitimi öğretmeni Curel, derslerinde ilk kez atletizm branşlarını öğretir ve uygulatır.
Devamını oku...
 

Haydar Doğan: "Kayak Tesisi, Hayati Öneme Sahip"

e-Posta Yazdır PDF

Tunceli eski Gençlik ve Spor İl Müdürü ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü eski Milli Sporcu Haydar Doğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın Kayak tesisi olmayan illere kayak tesisi yapılması projesinin ülke için hayati bir öneme sahip olduğunu ve Tunceli’de yapılacak tesissin kar kalitesi ile geleceğin en önemli kayak tesisleri arasında hak ettiği yeri alacağına inandığını bildirdi.

Devamını oku...
 

Sporun Sosyo-ekonomik ve Kültürel Alanlardaki Yeri

e-Posta Yazdır PDF
Sporun, insan sağlığına katkısı dışında toplumsal kalkınma, birlik ve beraberlik ile sosyal yaşamın düzenli oluşuna yaptığı olumlu etkiler artık sporun içindeki herkesçe kabul edilmektedir.
     
Spor, gazete ve dergiler gibi yazılı basında, radyo ve televizyon gibi etkili kitle iletişim araçlarında hayli geniş zaman ve yer bulduğundan önemli bir tanıtım olayı haline de gelmiştir.
Devamını oku...
 

Beden Eğitimi ve Sporun Önemi

e-Posta Yazdır PDF
Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yaygın Eğitim Faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi için Beden Eğitimi ve Sporun önemini vurgulamak isterim.

Gerek Ulusal Eğitime destek Projesi kapsamında olsun gerekse yaygın Eğitim Faaliyetleri, plan ve programlar kapsamında olsun Beden Eğitimi ve Spor kişiler ve Toplumlar üzerinde en önemli ve en etkili Eğitim şeklidir.
Devamını oku...
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Free Web Counters