Haydar Doğan

Sitemize Hoş Geldiniz!

"Bu sitede, hakkımda yayımlanan haberlere, fotoğraflara ve videolara ulaşabilir; kaleme almış olduğum yazıları okuyabilirsiniz."

You are here:

Raftingde tarihi madalyanın öyküsü

e-Posta Yazdır PDF

Yeni Zelanda'da devam eden Dünya Rafting Şampiyonası'nda çifte altın madalya kazanan 19 Yaş Altı Milli Takımı'nın tarihi başarısı, sporcuları fazlası ile memnun etti.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Haydar Doğan, yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'nın Kawerau kentinde yapılan yarışmada, millilerin "sprint" ve "kafa kafaya" sınıflarında rakiplerini geride bırakarak altın madalya aldıklarını hatırlatarak, "Alınan sonuç bizleri çok mutlu etti. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyoruz" dedi.

 

Doğan, şampiyonaya çok bilinçli ve detaylı hazırlandıklarını ifade ederek, "Çocuklarımız çok azimli ve hırslılar. Kamplarını ziyaret ettiğimde başarılı olacaklarına inanmıştım. Performansları da bizleri yanıltmadı" diye konuştu.

Şampiyonaya 19 Yaş Altı Milli Takımı ile katıldıklarını kaydeden Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Rafting yeni gelişen bir branşımız. Özellikle 19 Yaş Altı Milli Takımı'nı, gelecek vaat etmesi ve gençlere yapılacak yatırımın daha faydalı ve yararlı olacağını düşündüğümüz için seçtik. Gençlerimiz önümüzdeki yıllarda ülkemizi 23 yaş altı ve büyüklerde temsil edecek. Geleceğe yönelik bir adım attık, ilk defa dünya şampiyonasında altın madalya kazadık. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Bilinçli olarak bir takım projeleri hayata geçirmemizin sonucunda topyekün bu başarılara ulaştık."

http://www2.sporx.com/digersporlar/rafting/raftingde-tarihi-madalyanin-oykusuSXHBQ354172SXQ

Son Güncelleme ( Perşembe, 28 Kasım 2013 03:22 )  
Free Web Counters